آموزش کامل کار با تنظیمات افزونه دکان (بخش عمومی)

افزونه دکان همواره سعی کرده است تا پنل تنظیمات ساده ای در اختیار کاربران قرار دهد ، ولی با توجه به درخواست های متعدد و نیاز به آموزش بخش های مختلف پنل تنظیمات دکان ، تصمیم گرفتیم تا اولین آموزش کامل کار با پنل تنظیمات دکان را تهیه و منتشر کنیم.

افزونه دکان دارای 8 بخش در پنل تنظیمات است که عبارتند از:

1 – عمومی

تنظیمات سایت :


این نمای پنل تنظیمات عمومی افزونه دکان است ، در این بخش شما به هشت گزینه برای تغییر در تنظیمات می دهد.

گزینه اول : دسترسی به پیشخوان وردپرس => زمانی که این گزینه فعال باشد فروشندگان دیگر دسترسی به پنل ادمین سمت وردپرس ندارند ، پیشنهاد می شود این گزینه را فعال داشته باشید در صورتی که با افزونه های دیگر تداخل داشت و مشکل آپلود عکس در افزونه دکان برای شما به وجود آمد ، برای تست عملکرد میتوانید این گزینه را غیرفعال کنید.

نکته : این گزینه همچنان کاربرد های خوبی دارد که میتواند شما را از پنل دکان بی نیاز کند و شما میتوانید هم کمیسیون را محاسبه کنید و هم دسترسی افزودن محصول را از طریق پنل مدیریت وردپرس به فروشنده اعطا کنید.

گزینه دوم : آدرس فروشگاه فروشنده => این گزینه در واقع شبیه پیوند های یکتای وردپرس عمل می کند و با هر تغییر ساختار آدرس دهی فروشندگان در سایت شما تغییر می کند ، بسیار مراقب این تنظیم باشید چون اگر آن را تغییر دهید و صفحه فروشندگان در موتور های جستجو ایندکس شده باشد ، سبب برخی خطاها خواهد شد که باید دستی آن را برطرف کنید

گزینه سوم : لوگوی صفحه شروع تنظیمات فروشگاه برای فروشندگان => این گزینه برای این است که بعد از ثبت نام فروشنده در هنگامی که صفحه زیر را مشاهده می کند بجای لوگو دکان لوگوی شما قرار گیرد. اگر این گزینه را خالی بگذارید عنوان سایت شما نمایش داده خواهد شد.

افزونه دکان - بخش تنظیمات عمومی تغییر لوگو

گزینه چهارم : غیرفعال کردن خوش آمدید => زمانی که این گزینه فعال باشد سبب می شود تا تصویری که در بالا به شما نمایش داده می شود را دیگر شاهد نباشیم و مستقیم فروشنده وارد پنل شود و از تشریفات اولیه و تکمیل اطلاعات هویتی و پرداختی بی اطلاع شود.

گزینه های فروشگاه فروشنده :

به بخش دوم از تنظیمات افزونه دکان رسیدیم ، در این بخش هم سعی شده تا مثل بخش قبلی تنظیماتی که مربوط به کلیت سایت شما می باشد در اینجا قرار داده شود.

گزینه اول: شرایط و مقررات فروشگاه => این گزینه طبق تصویر زیر باعث فعال شدن بخش قوانین و مقررات در تنظیمات فروشگاه فروشنده می شود و فروشنده میتواند برای فروشگاه خود خارج از قوانین کلی سایت ، مقررات خود را تعیین کند.

تنظیمات قوانین و مقررات افزونه دکان

گزینه دوم: فعال کردن شرایط و قوانین => با فعال کردن این گزینه در زمان ثبت نام فروشنده زیر بخش ثبت نام شرایط و قوانین فروشگاه در صورتی که تنظیمات آن به طور کامل در ووکامرس انجام شده باشد به فروشنده نشان داده می شود و ثبت نام فروشنده به منزله تایید قوانین فروشگاه شما می باشد.

گزینه سوم: فعال سازی حالت فروش تکی => با فعال سازی گزینه فروش تکی شما میتوانید خرید را محدود به یک فروشنده کنید ، به صورتی که مشتری نتوانید دو کالا را یکی از فروشنده x و دیگری را از فروشنده y تهیه کند ، این کار سبب می شود تا حمل و نقل فقط برای یک بار حساب شود و برخی مشکلات ارتباط با فروشنده در این روش حل می شود ، مثلا سبب می شود تا اگر یک کالا را همان فروشنده‌ای که مشتری از آن در حال خرید است ، را ان فروشگاه موجود داشته باشد مشتری مجبور به خرید از همان فروشگاه می شود.

و در نهایت گزینه چهارم: دسته بندی فروشگاه => این گزینه خیلی گزینه جذاب و مهمی است پس با دقت توجه کنید ، افرادی زیادی با ما تماس می‌گیرند و قصد دارند تا برای هر دسته بندی کمیسیون جداگانه ای تهیه کنند ، توجه کنید که با تنظیم این گزینه روی هیچ‌یک سبب می شود تا دیگر هر فروشگاه جداگانه دسته بندی نشود ، دقت کنید که دسته بندی فروشگاه با دسته بندی محصولات متفاوت است و این بخش هنگام ثبت نام به پنل فروشنده اضافه می شود.

این گزینه دارای سه تنظیم است که عبارتند از هیچ‌یک ، تکی و چندین که گزینه اول باعث غیرفعال سازی دسته بندی فروشندگان می شود و با تنظیم گزینه تکی هر فروشنده فقط یک دسته بندی را میتواند انتخاب کند و اگر دسته بندی چندین را فعال کنید ، مسلماً فروشنده می تواند در باکسی که موقع ثبت نام می بیند چند دسته بندی را برای فروشگاه خود انتخاب کند.

 

با تنظیم این گزینه به عنوان تکی یا چندان بخشی در تنظیمات افزونه دکان اضافه می شود،(تصویرزیر)تنظیمات دسته بندی فروشنده در افزونه دکان

اگر روی این گزینه کلیک کنید تصویر زیر را میبینید که میتوانید دسته بندی هایی که میخواهید را برای فروشندگان تعیین فرمایید.

افزودن دسته بندی برای فروشگاه فروشندگان در افزونه دکان

این بخش هم به اتمام رسید و سعی می کنیم هر چند وقت یکبار بخش های مختلف افزونه دکان را آموزش دهیم. در صورت هرگونه سوال ابهام و مشکلی میتوانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

مطالب مرتبط

18 Comments

Leave a Comment

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است

    کاربر جان نرو ☹️

    اگه بری نمیگن خودت کار داشتی رفتی! میگن حتما دکان بهت تخفیف نداده!

    کافیه هر کدوم از محصولات دکان پرو که نیاز داری رو به سبد خریدت اضافه کنی تا بهت یه تخفیف خوشمزه بدم  😍🥳